Alex
liczba publikacji: 2
liczba punktów: 16

Demony

Ściskał jej delikatną dłoń, szli razem ścieżką, a wokół spadały jesienne liście. Wokół tylko cisza i bezlistne, nagie drzewa. Jedynym dźwiękiem był szelest opadających liści. Popatrzył w jej oczy, piękne jak kryształy. Wydawały się być zawsze roześmiane, niezależnie od sytuacji. Odwróciła wzrok w jego stronę, obdarzając go ciepłym spojrzeniem i uśmiechając się szeroko, odpowiedział jej tym samym. Usiedli razem na kolejnej napotkanej ławce, on usiadł pierwszy, a ona na jego kolanach mocno wtulona w niego. Cisza, która zapanowała wcale im nie przeszkadzała, rozumieli się bez słów. Ogrzewali się wzajemnie, dzieląc się ciepłem swych ciał. Czuli się szczęśliwi. Nagle ona  poruszyła się, lekko od niego odsunęła i złączyła swoje wargi z jego ustami. Całowali się  namiętnie, bez pośpiechu, jakby chcąc zachować tę chwilę. Przerwali, patrząc sobie w oczy z  uśmiechem na twarzy. Nagle zawiał wiatr, rozrzucając dokoła czerwono-pomarańczowe liście, całą okolicę w chwilę pokryła mgła. W jej oczach ujrzał strach i bezsilność. Odsunęła się, wstała i  zaczęła iść w stronę mgły. Siedział sparaliżowany patrząc jak odchodzi i nie mogąc nic zrobić. Jej kontury zaniknęły w oparach. Nagle odzyskał władzę nad ciałem, rzucił się od razu w stronę miejsca gdzie zniknęła, biegł nie widząc niemal nic poza mgłą. Miotał się bezsilnie wokół, aby w końcu z bezsilności upaść na kolana.

 

Otworzył oczy. W jednej chwili poczuł niesamowity smutek.. Wstał z łóżka i podszedł do

otwartego okna, noc tchnęła w niego swym mroźnym oddechem. Popatrzył na księżyc w pełni, taki piękny... Nic jednak nie było w stanie odgonić dręczących go demonów. Powoli, z nocy na noc pożerały jego duszę, umierał wewnętrznie. W myślach zobaczył jej twarz, poczuł ból, jednak łzy nie popłynęły, było już ich zbyt wiele. Czuł już tylko bezsilność i beznadzieję.


 

Podziel się Śledzik facebook Twitter blip.pl
Wyświetleń: 453  |  Dodano: 2017-11-08 14:52  |  Punkty od użytkowników: 4.00
Komentarze
Zobacz również
Szafa
poezja 2018-03-16 15:22
Marek Łuszczyna,Mała zbrodnia.Polskie powojenne komunistyczne obozy pracy koncentracyjne.
recenzje 2018-03-14 11:55
  Recenzja książki Marka Łuszczyny, Mała zbrodnia. Polskie powojenne komunistyczne obozy pracy...
Nieubłagana
opowiadania 2018-03-11 16:26
Ostatnia szansa, ostatnia szansa, ostatnia szansa...
„Idąc” Krzysztof Mich
Recenzja | 2018-01-17 17:15
Małgorzata Południak
Złoty wawrzyn pozostanie złoty
Czytelnia | 2017-02-26 02:25
Małgorzata Południak
Raport z nie-tożsamości, Ewa Sonnenberg "Obca"
Akademia pisania | 2016-09-05 21:29
Paweł Dąbrowski
O sztuce, życiu i przyjaźni (I)
Autor allarte | 2016-09-05 21:24
Małgorzata Południak
Liryczni mężczyźni, spokój oceanu i dzika okolica
Czytelnia | 2016-09-05 21:11
Małgorzata Południak
pokaż wszystkie »
SZAFa kwartalnik literacko artystyczny
Poezja. Proza. Krytyka literacka. Recenzje. Relacje z wieczorów poetyckich. Ekfraza. Wywiady. Teatr. Fotografia. Malarstwo.
szafa.kwartalnik.eu/
Art Pub Kultura
Poezja. Kultura. Wernisaże.
www.artpubkultura.blogspot.com